با اطلاع از رازهای پرایس اکشن می‌توانید معاملات بهتری را در بازار فارکس انجام دهید. به طور کلی معامله‌گران بازار فارکس جهت پیش‌بینی فارکس و همینطور انجام معامله در این بازار، از روش‌های مختلفی نیز استفاده می‌کنند. برخی از معامله‌گران از تحلیل تکنیکال و برخی دیگر نیز از اندیکاتورها برای بررسی و آنالیزر بازار استفاده می‌نمایند، در حالی که دسته‌ای از معامله‌گران نیز بر روی اخبار فارکس و حواشی اقتصادی متمرکز هستند. با وجود تمامی این موارد، از بهترین استراتژی‌ها در بازار فارکس جهت معامله، پرایس اکشن است.

پرایس اکشن درحقیقت درک معامله‌گر از چارت، بدون استفاده از اندیکاتورها می‌باشد که بسیاری از افراد آن را ستون معامله‌گری می‌دانند. باتوجه به اینکه قیمت توسط خریداران و فروشندگانی که بازار را به سمت بالا و پایین حرکت می‌دهند، تغییر پیدا می‌کند، با رسیدن به شناخت کافی از پرایس اکشن، معامله‌گران نیز می‌توانند روند معاملات خود را بهبود ببخشند. اما رازهای پرایس اکشن چیست که هر معامله‌گری در بازار فارکس باید از آن اطلاع داشته باشد، موضوعی که در ادامه این مقاله از وبسایت مستراسکلپر قصد داریم به آن بپردازیم.

رازهای پرایس اکشن چیست؟

نکته بسیار مهمی که اغلب معامله‌گران از آن بی‌اطلاع هستند و یا آن را درنظر نمی‌گیرند، این موضوع می‌باشد که هرچقدر هم که موجودی حساب معاملاتی افراد زیاد باشد، با این حال معاملاتی که آن‌ها انجام می‌دهند، تاثیر قابل توجهی بر روی بازار فارکس نخواهد داشت.

بیش از هشتاد درصد از تمامی معاملاتی که در بازار فارکس صورت می‌گیرد، توسط موسسه‌های مالی بزرگ جهانی انجام می‌شود که دارایی این موسسه‌ها بیلیون‌ها دلار ارزش دارد. این موضوع به این معنی می‌باشد که این موسسات هستند که تعیین کننده حرکت اصلی بازار می‌باشند.

بنابراین هدف اصلی معامله‌گران حرفه‌ای در بازار فارکس، این است که نقاطی را که این موسسات مالی عظیم در آن معاملات خود را باز می‌کنند، شناسایی نمایند و اینگونه با ورود همزمان، به سود بالایی دست پیدا کنند.

رازهای پرایس اکشن در سه راز مهم خلاصه می‌شود که اگر معامله‌گرانی که از استراتژی معاملاتی پرایس اکشن استفاده می‌کنند، از آن‌ها اطلاع داشته باشند، می‌توانند از این استراتژی در سطح حرفه‌ای آن استفاده کنند و معاملات خود را بهبود ببخشند.

در ادامه پیرامون رازهای پرایس اکشن شامل روند فرعی پرایس اکشن، واکنش Aggressive initiation و نواحی ریجکشن توضیحاتی را برای شما عزیزان ارائه کرده‌ایم.

آموزش پرایس اکشن

1.ورود در روند فرعی پرایس اکشن

اولین راز پرایس اکشن، روند فرعی پرایس اکشن می‌باشد. به این معنی که معامله‌گران نباید فریب روند فرعی پرایس اکشن را بخورند. اغلب تریدرها فکر می‌کنند این مناطق، موقعیت مناسبی برای معامله کردن نمی‌باشد، به طوری که در اشتباه هستند.

موسسات مالی بزرگ و فعال در بازار فارکس برای ورود به برخی از موقعیت‌ها با مبلغ بالا و بدون اینکه تغییری در روند ایجاد گردد، مشابه با سرمایه‌گذاران معمولی که سرمایه کمی در این بازار دارند، عمل می‌کنند. در حقیقت به جای اینکه وارد یک موقعیت بزرگ شوند، وارد چندین موقعیت با مبلغ کم می‌گردند. اینگونه می‌توانند بدون ایجاد سر و صدا و ایجاد تغییر در روند، معامله کنند و به سوددهی برسند.

درصورتی که این موسسات به صورت یکباره و ناگهانی یک جفت ارز را خریداری کنند، بدیهی است که یک روند ایجاد می‌گردد. این روند برای این موسسات نتیجه موفقی ندارد، چراکه بخش اعظمی از سرمایه خود را زمانی که قیمت مناسب است، وارد ننموده‌اند. اینگونه وقتی قیمت‌ها شروع به حرکت می‌کنند، زمان محدودی برای ورود به موقعیت برایشان وجود دارد. به همین دلیل این موسسات سعی می‌کنند در ابتدا از روند فرعی پرایس اکشن استفاده کنند تا زمینه ایجاد یک روند را فراهم کنند. در نهایت پس از بالا رفتن یک روند، یک موقعیت با مبلغ بالا را باز می‌کنند.

بنابراین شما نیز می‌توانید در روند فرعی پرایس اکشن، به سود برسید. اما باید برای اینکه متوجه شوید آیا روند فرعی توسط موسسات مالی بزرگ شکل گرفته است یا خیر، از اندیکاتور Volume و تحلیل خود استفاده نمایید تا حجم معاملات را در زمان روند فرعی بررسی کنید. در صورتی که نتایج Volume نشان دهد که حجم معاملات بیش از مقدار عادی می‌باشد، یعنی شما یک تائید برای آغاز معاملات خود در روند فرعی پرایس اکشن دریافت نموده اید.

2. شناسایی واکنش Aggressive initiation

از دیگر رازهای پرایس اکشن، واکنش Aggressive initiation است که زمانی اتفاق می‌افتد که خریدارن و فروشندگان سعی دارند قیمت را به سمت موافق خود حرکت دهند، ضمن اینکه موقعیت بازار در چارت نیز روند فرعی را نشان دهد. در این موقعیت موسسات بزرگ توانسته‌اند روند فرعی خود را ایجاد کنند، حال در شرایطی قرار دارند که می‌خواهند روند اصلی برای قیمت را ایجاد نمایند.

درنظر داشته باشید که در چنین شرایطی، موسسات مالی که در حالی ایجاد روند اصلی هستند، نقطه ورود خود را تعیین کرده‌اند، چراکه زمان محدودی را تا شروع روند اصلی در اختیار دارند. اینگونه در صورتی که معاملات با موفقیت صورت گیرد، برای موسسات درآمد خوبی را به همراه خواهد داشت.

در چنین شرایطی برای اینکه متوجه واکنش Aggressive initiation شوید، باید تا شروع روند اصلی صبر نمایید سپس بعد از آن با فرود بعدی وارد گردید.

3. بررسی نواحی ریجکشن

به نواحی ریجکشن، اصطلاحا برگشت قیمت نیز گفته می‌شود. برای درک نواحی ریجکشن از رازهای پرایس اکشن، یک مثال می‌زنیم. زمانی نواحی ریجکشن اتفاق می‌افتد که قیمت توسط خریداران تحت فشار باشد، اما فروشندگان به صورت تهاجمی به بازار وارد گردند. این موضوع منجر به بازگشت قیمت و برعکس شدن روند می‌شود. اینگونه نواحی ریجکشن شکل می‌گیرد.

نواحی ریجکشن، دارای اهمیت بسیار بالایی می‌باشند، چراکه قیمت هر زمان که به ناحیه ریجکشن نزدیک گردد، مایل به برگشت خواهد بود.

نواحی برگشت یک حمایت و یا مقاومت جدید را در بازار ایجاد می‌نمایند. برای اینکه این نواحی را در چارت پیدا کنید، باید به زمان‌های قبل بازگردید و نقاطی که در آن بازار تغییر جهت داده است را پیدا کنید و با روندی که در حال حاضر وجود دارد، مقایسه نمایید.

در صورتی که این سه راز از رازهای پرایس اکشن را درنظر بگیرید، می‌توانید با دید تازه‌ای به بازار فارکس، معاملات خود را به صورت حرفه‌ای‌تری پیش ببرید. درصورتی که مایل هستید در بازار فارکس از تحلیل فاندامنتال استفاده کنید، می‌توانید مقاله تحلیل فاندامنتال یورو دلار را برای آشنایی با جزئیات این سبک از معامله در بازار فارکس مطالعه کنید.

رازهای معامله گری در پرایس اکشن

سخن آخر

استراتژی پرایس اکشن، سال‌هاست که در بازارهای معاملاتی از جمله فارکس، از سوی معامله‌گران و سرمایه‌گذاران در این بازار مورد استفاده قرار می‌گیرد. لازم است اشاره کنیم که استراتژی پرایس اکشن، دارای قواعد یکسانی است و قوانین آن دچار تغییر نمی‌شوند، به همین دلیل است که معامله‌گران از استفاده از آن نتیجه می‌‌گیرند.

موضوعی که در مورد استراتژی پرایس اکشن وجود دارد، این است که برای اینکه بتوانید با استفاده از این استراتژی به موفقیت برسید، باید در مورد آن به خوبی اطلاعات به دست آورید و یا رازهای پرایس اکشن را بدانید.

در این مقاله سعی کردیم به مهم ترین رازهای پرایس اکشن بپردازیم که با استفاده از آن‌ها می‌‌توانید به صورت حرفه‌ای و با سوددهی بالاتر معاملات خود را انجام دهید.

درصورتی که جزو معامله‌گران مبتدی بازار فارکس هستید و یا نیاز دارید از سیگنال‌هایی که از سوی یک ترید حرفه‌ای ارائه می‌شود، برای تصمیم‌گیری بهتر جهت معامله در بازار فارکس استفاده کنید، می‌توانید در کانال تلگرام مستراسکلپر (https://mrscalpr.com/ ) عضو شوید. سیگنال‌های فارکس تضمینی با وین ریت 90 درصد به صورت روزانه در این کانال قرار می‌گیرند که می‌توانید از آن‌ها برای معاملات خود استفاده نمایید.